Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > Mezinárodní Den prázdných tříd - učíme venku

Mezinárodní Den prázdných tříd - učíme venku

17.5.2023

Nejdříve nás naši rybáři trochu zasvětili do rybaření. Kvůli tomu s sebou vzali veškeré načiní: pruty, podběráky, návnadu. A zatímco se Danek Jurda a Jára Zeman věnovali chytání ryb, na ostatní čekala znalostní soutěž, aby se v tom studeném počasí trochu zahřáli. Úkolem např. byla práce s topografickou mapou Hazlova, překlad názvů několika ryb do němčiny, natrhat pro pedagogický dozor květiny a pojmenovat je, vypočítat hustotu zalidnění, napsat názvy hlavních měst vybraných států, vyjmenovat oceány světa apod.

Matyáš Veselý, Vojta Skala, René Zenefels, Dominik Vaněček:

"Místo 3., 4., 5. hodiny jsme šli ke starému koupališti na exkurzi našich spolužáků. Dozvěděli jsme se, co používají rybáři za výbavu, jak se skládá prut. Danovi se podařilo chytit kapra, který měl 40 cm. Na kaprovi jsme si ukázali, kde se nachází postranní čára. Poté se připravilo pár vědomostních stanovišť."

Verunka, Kačenka, Lucinka, Barunka:)

"Pozorovali jsme chytání ryb. Chytili jsme kapra. Plnili jsme úkoly. Prozkoumali jsme okolí. Práce se nám líbila."

Maggie Forštová, Anička Pušková, Tonda KLauda:

" Práce se nám líbila, protože jsme byli venku. Pracovalo se nám ve skupině dobře."