Breadcrumbs

Home Třídy informují 2. A Akce třídy II. A Pět ježibab....

Právě připojeni - hostů: 2 

Pět ježibab.... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 02 Květen 2018 06:31

Pět ježibab                                                      Pět ježibab

s jedním okem                                               s jedním nosem

letí, letí                                                             volá na mě : ,,Kluku, pojď sem !´´

nad potokem,                                                 A když nejdu,

letí jako hejno ptáků,                                    tak se štětí,

pět ježibab                                                      pět ježibab

na smetáku.                                                   na koštěti.

Ve čtvrtek 26.4. 2018 jsme my páťáci společně s paní učitelkou Jarochovou a s Vlastičkou pořádali čarodějnické dopoledne. Připravili jsme trasu a soutěže pro děti z prvního stupně. Ty šly cestou od školy podle šipek a na Petrželce byly pro ně připravené stanoviště, u kterých plnily úkoly. Bylo jich sedm. První úkol byl, aby vymyslely originální jméno čarodějnice nebo ježibaby. U druhého stanoviště sahaly do plechovek, kde byly nechutné věci jako hořčice, mech, piliny, sliz, konzerva pro psa, ocet atd. Některé děti odmítaly do plechovek sáhnout. Na třetím stanovišti házely děti pavouka do kruhu. Čtvrtý úkol byl pojídání červů, ale nebojte, byly to krevety. Některé děti to nesnědly, daly je do pusy a potom je vyplivly. Úkol tím ale splnily. Některé si zase pochutnaly. Na pátém úkolu se luštila tajenka. Kdo jí správně vyluštil, vyšlo mu slovo KOŠTĚ. Na šesté zkoušce všichni hledali schovanou žábu a mohli ochutnat bonbony. Ty byly ale osolené nebo opepřené. Taky se jim nechtělo ochutnávat. Na posledním sedmém stanovišti děti běhaly na košťatech. Když prošly touhle trasou, tak jsme si už šli všichni opéct buřty. Na Petrželce byl oheň a taky jsme tam upálili pět čarodějnic. Dobře jim tak ! Čtvrťáci pro každou třídu vyrobili jednu. Pak už jsme hráli fotbal a honili se. Bylo to hezký, protože jsme se nemuseli učit. Na Petrželce bylo všechno dobře připravené, a tak za to děkujeme. Tenhle den byl opravdu pěkný.

Slávka, Dominik W., Anička P., Anička Č., Honza, Klárka, Terka, Karolína, Marek, Kája, Dominik G., Albert

 

Celé dopoledne si s dětmi užívaly i dospělé, věkem pokročilejší ježibaby a čarodějnice. Ty zajišťovaly dohled nad řáděním mladších kolegyň a kolegů. Převážná část všech zúčastněných totiž byla v kostýmech, a tak byla tato akce velmi povedená a přesně taková, jaká měla být.

Za všechny nevzhledné osoby - Kadimůra

 

Foto

 

Aktualizováno Čtvrtek, 03 Květen 2018 18:24
 


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)