Breadcrumbs

Home Projektová činnost e-Twinning eTwinning Etwinning 2018 - 2. část

Právě připojeni - hostů: 56 

Etwinning 2018 - 2. část PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 15 Duben 2018 17:34

Etwinning v zimních měsících

nespal, ale měl se čile k světu. V únoru jsme se se svými partnery podělili o zážitky s netradičními oslavami svátku svatého Valentýna. Soutěžili jsme s italskými dětmi v tvoření nápaditých valentýnských přáníček a ta naše jsme využili k vyjádření vděčnosti za vzájemná přátelství. „Dominiku, mám tě rád, jsem rád, že jsi můj kamarád…“ V češtině taková vyznání znějí obzvlášť mile, ale líbilo se nám to i v angličtině. Z fotografií je na nás vidět, že jsme ta slova díků pronášeli i přijímali s radostí. Turecké děti nás překvapily zcela jiným nápadem. Dle fotografií se svěřovaly s tím, které školní předměty a učitele mají rády. Dle množství doprovodných kartiček, které držely v rukou, mají patrně rády všechny učitele i předměty. Asi si té školy váží více než my. Od tureckých dětí jsme se ještě dozvěděli o slavné bitvě u Gallipolli. Pan učitel se svými žáky nacvičil anglickou dramatizaci- symbolické video, kde jsme viděli naznačený boj a zdravotnickou i humanitární pomoc. S italskými žáky jsme si v únoru vzájemně ukázali tradiční masopustní karnevaly. V březnu jsme nakreslili veselá velikonoční přáníčka, která jsme opět využili při výuce angličtiny.

Před námi jsou poslední dva projektové měsíce, během nichž budeme mít ještě dost času se zeptat na spoustu věcí, které nás zajímají.

Ebroli

 

Foto

 


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)