Breadcrumbs

Home Akce školy Rok 2017/18 Na kukandě v Plzni

Právě připojeni - hostů: 2 

Na kukandě v Plzni PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 27 Únor 2018 09:59
NA KUKANDĚ V PLZNI.

O jarních prázdninách se učitelky prvního stupně, asistentky pedagoga a vedení naší školy vydali do Plzně. Všichni měli možnost společně nahlédnout pod pokličku školní výuky v jedné plzeňské škole.
Jednalo se o 1.ZŠ na Lochotíně, která se již několik let úspěšně zaměřuje na výukový program ZAČÍT SPOLU. Jak jinak získat podrobnější a konkrétnější informace a vidět práci s dětmi, než být přímo na místě. Dvoudenní naplánovaná návštěva této školy s tímto alternativním způsobem vzdělávání nás ukázkou práce ve třídách obohatila a dala každému svůj osobní pohled na její využití v praxi, tzn. ve své třídě. Předání zkušeností pedagogů této školy bylo pro nás přínosem a podnětem k dalšímu rozvíjení ve výuce.
Naše základní škola v Hazlově se cestou tohoto vzdělávacího programu pro žáky prvního stupně a mateřské školy vydala již druhým rokem. Přinesl změny ve výuce, na které si učitelé, děti i rodiče postupně zvykali. Odlišná forma práce se rychle stala oblíbenou pro všechny. Ranní kruhy a centra aktivit, sebehodnocení i hodnocení práce ostatních. Přítomnost rodičů ve třídě a vzájemná spolupráce s nimi / v ranních kruzích a v centrech aktivit /, přinášejí do výuky něco výjimečného.

Z Plzně jsme si přivezli další nápady, jak našim žákům zpestřit výuku, aby dosahovali, co nejlepších výsledků ve vzdělání.    Vlasta Cicková
Aktualizováno Pátek, 09 Březen 2018 11:34
 


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)