Home Akce školy Rok 2017/18 OČMu - DOPOLEDNE S HASIČI

OČMu - DOPOLEDNE S HASIČI PDF Tisk Email
Pátek, 03 Listopad 2017 09:20

DOPOLEDNE S HASIČI

V pondělí 30.10. v 8.00 hod. začalo v naší škole, při hlasitém a nečekaném zvuku sirény dopoledne s hasiči. Zúčastnili se ho všichni žáci prvního a druhého stupně se svými učiteli.

Fotografie k nakouknutí

Profesionální hasiči z Aše zahájili tuto akci besedou, která splnila všechna očekávání. Připomínali jsme si zásadní a důležité informace o práci tohoto záchraného sboru. Hasiči nám vyprávěli o zvládání skutečných, nebezpečných  situací. Shlédli jsme poučná videa i nezbytné vybavení hasiče, které je jeho součástí. Nejlepším zážitkem pro všechny byla možnost vstoupit do místnosti ( třída výtvarné výchovy ), kde nebylo vidět na krok. Ukázka toho v jakém prostředí se hasiči ocitnou v případě zásahu při požáru, byla hodně zajímavá a pro někoho i nepříjemná. Kouř byl všude a tak jsme si ihned uvědomili, jak těžké a nebezpečné je pohybovat se na takovém místě. Dopoledne pokračovalo přemístěním do tělocvičny, kde žáci 5. třídy se svojí paní učitelkou připravili pro ostaní děti z prvního stupně stanoviště dovedností. Všichni si zde vyzkoušeli své vědomosti, zdatnost a postřeh. Žáci druhého stupně v besedě a v přednášce pokračovali. Ukončením celého dopoledne bylo odpočinkové promítání rodinného filmu v prostorách šatny.  Všem se nám tato poučná i zábavná akce líbila a děkujeme vedení školy, za její zprostředkování.

A jak se akce školy líbila žákům ?

1. třída : Lukášek Suchánek - líbilo se mi všechno a jak hořelo auto. Anička Wendlbergerová - mě se líbily soutěže a ten kouř. Evička Kolářová - všechno se mi líbilo a jak jsme byli v tělocvičně a soutěžili. Davídek Havel - líbila se mi helma toho hasiče a auta.

2. třída : Veronika Peková - mě se líbily soutěže v tělocvičně a všechny ukázky. Dominik Vaněček - parádní byly ty auta jak hořely a jak je hasiči zachraňovali. Taky ten kouř kde nebylo vidět. Jára Zeman - všechno to bylo pěkný i ta helma a oblečení. Adrian Látka - líbilo se mi jak jsem si zkoušel helmu a hasicí přístroj. Pavel Slavík - já si ho taky zkoušel to bylo dobrý a ta zakouřená místnost i soutěže.

3. třída : Honza Peterka - nejvíc se mi líbil ten kouř. Karin Hudacká - líbilo se mi video, jak hasiči jeli k hořícímu autu. Matěj Belovič - jak jsme zkoušeli hasičskou helmu.

4. třída : David  - líbilo se mi v zakouřené místnosti a hry v tělocvičně byly také zábavné. Terezka - bavilo mě zkoušet si hasičské oblečení a helmu.

5. třída : Anička Pekuniaková - líbilo se mi jak zakouřili výtvarnou výchovu umělým kouřem, kde jsme mohli i dýchat. Klára Blažíková - nejvíce se mi líbily stanoviště, které jsme sami připravili a prezentovali. Děti byly velmi šikovné. Dominik Wittwar - líbilo se mi jak jsme organizovali soutěže, bylo to super. Dominik Gábor - líbila se mi výzbroj hasičského sboru, viděli jsme i na videu výjez, kde hořelo auto. Kája Brtník - soutěže se líbily ale škoda, že to nemohlo být jako na vojně. Anička Černochová - připravili jsme v tělocvičně 6 stanovišť a všechna byla velmi zajímavá. Doufám, že se to všem líbilo, protože si myslím, že se to povedlo.

6. třída : Vít Sedlák - líbili se nám ukázky hasičů a zakouřená místnost, kde nebylo vidět. Zajímavá byla přednáška o všem. Dopoledne se nám líbilo.

7. třída : Rozálie Hacajová, Karin Šímová, Tereza Halíková - nejvíc se nám líbili hasiči ( kluci ).

8. třída : Valerie Vaňková - bylo to velmi zajímavé a poučné. Některé ty případy jsou opravdu smutné. Hasiči byli milí a hodně nám toho ukázali. Vojtěch Vyskočil - fotky z nehod nebo fotky popálenin byly velice zajímavé. Ondřej Kolář - na celém programu se mi líbila prezentace autonehod, hasičských zásahů. Nedokážu si představit jak hasiči mohou zachraňovat lidi a orientovat se v místnosti plné dýmu bez toho aniž by znali prostor. Jakub Skala - na celé besedě mě zaujalo téměř vše. Klára Fialová - bylo to super líbilo se mi, že všechno perfektně vysvětlili a ukázali. Líbilo se mi to.

Aktualizováno Středa, 15 Listopad 2017 10:19