Home Třídy informují 2. A Akce třídy II. A ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU VE DRUHÉ TŘÍDĚ

ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU VE DRUHÉ TŘÍDĚ PDF Tisk Email
Čtvrtek, 19 Říjen 2017 08:34

Nový školní rok začal a první měsíc v druhé dřídě máme za sebou. Všichni jsme zaznamenali některé změny jak v zasedacím pořádku, tak v novém učivu. Začalo každodenní vstávání, přípravy a školní povinnosti. Pokračujeme ve vzdělávacím programu ZAČÍT SPOLU. Oblíbené ranní kruhy, dopisy a centra aktivit děti opět velmi baví. Novinkou druháků je třídní služba, která má určité povinnosti, mezi které patří rozdávání pracovních sešitů nebo práce s kalendářem.

V učivu se ještě často opakuje, ale máme za sebou i nová temata. Paní učitelka Lenka vyžaduje časté čtení. Díky prázdninám se právě v něm polevilo. Žáci se musí znovu rozečíst a jen hodiny čtení v dopoledním rozvrhu nepomohou. Proto mají za úkol i každodenní domácí čtení.

V září jsme byli na preventivní prohlídce u zubního lékaře. Pokračujeme v projektu OVOCE DO ŠKOL.

V rámci vzdělávacího programu ZAČÍT SPOLU využil možnosti návštěvy v naší třídě Danečkův tatínek, pan Jurda. Strávil s námi dvě vyučovací hodiny a zapojil se i do výuky. Danek měl obrovskou radost. Uvítáme i další rodinné zástupce.

Novinkou od letošního září je zpívání u klavíru, který je umístěný v hlavní chodbě prvního patra. Schází se u něho především děti z prvního stupně. Využívají možnosti zazpívat si za hudebního doprovodu paní učitelky Daniely ze třetí třídy. U klavíru je plno, ale nezpívá se každý den, aby nám tato příjemná chvilka nezevšedněla.

Naše třída přijala opět pozvání do obecní knihovny, kam děti chodí vždy rády. Předčítání paní knihovnice Mileny i čtení dětí je pro všechny zásadní a důležité.

Také jsme shlédli divadelní představení společnosti pana Mikana z Hranic. Uskutečnilo se v naší mateřské škole a všichni jsme se u Perníkové chaloupky moc pobavili.

V centru aktivit v Ateliéru žáci opět potvrdili svoji šikovnost, a tak se nám u stropu ve třídě rozlétly vlaštovky, na chodbě se vyskytl ježčí útulek a na zdích chodby visí povedená práce dětí s podzimní tématikou. Děkujeme rodičům, že nás zásobují materiálem, ze kterého můžeme s nadšením tvořit. Ostatní centra také nezahálí a nápadité úkoly paní učitelky žáci zvládají velmi dobře.

Naši druháci společně se svými rodiči přispěli zakoupením různých předmětů na projekt ŽIVOT DĚTEM. Nakupovali přívěšky, náramky nebo dárkové balíčky brazilské kávy. Přispěli tak na dobrou věc a patří jim velké poděkování.

Pozdního babího léta jsme využili k podzimní vycházce. Cestou jsme navštívili rodinný domek Harazinů, kde nás přivítala místo hlídajícího psa pobíhající srnka. Zážitek to byl pro všechny nezapomenutelný. Celkem krotká a na pohled přátelská Cipinka byla na návštěvy už očividně zvyklá. Takového domácího mazlíčka by chtěl mít doma každý.....( No ne asi každý :-).

Koncem září také začala v naší škole činnost zájmových kroužků. Naše děti o ně projevují stejně veliký zájem jako žáci jiných tříd. Zkrátka a dobře! Pořád se se u nás něco děje.  Za všechny Vlasta.

Že asistentka Vlasta velice ráda a aktivně zachytává okamžiky nyní již druháků jak při školní práci, tak při poznávání přírody, je zřejmé z přiložených fotografií. Podívejte se.