Breadcrumbs

Home Třídy informují 4. A Akce třídy IV. A Tématický den

Právě připojeni - hostů: 61 

Tématický den PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 18 Říjen 2017 08:28

V úterý (17.10) jsme si ve třídě udělali tématický den. Téma bylo "Spisovatelé" zejména Karel Jaromír Erben a Božena Němcová.

 

Nejprve jsme si přečetli příběh a jeho zbytek jsme si v ranním dopise museli poskládat. Něco jsme si řekli o tom, co je to kniha, spisovatel nebo ilustrátor. Povídali jsme si o nejznámějších pohádkách a knihách K. J. Erbena a Boženy Němcové a také o jejich životě. Pak jsme se rozdělili do dvou skupin. Každá skupina dostala přiděleného svého spisovatele. Nejprve si skupinka přečetla něco o životě svého spisovatele a poté spojovali názvy pohádek svého autora. U pohádek zůstalo i dál, jenže nám je bohužel nějaký šotek pomíchal a tak děti měly za úkol pomíchané pohádky roztřídit. Když bylo s pohádkami vše tak, jak má být, bylo už na čase začít s matematikou. I matematika se týkala našich spisovatelů, děti musely podle vypočítaných příkladů slepit a vybravit obrázky z pohádek. Nakonec jsme z našich prací vytvořili velké projekty, které nám tento den budou připomínat a krásně nám budou zdobit chodbu. Projekty jsme si vyzdobili obrázky z pohádek, takže jsme si vlastně zahráli i na ilustrátory.  No a jak jinak zakončit náročný, ale krásný den, než odpočinkem při pohádce od Boženy Němcové. Klára

 

Jak se nám dařilo? Podívejte se.

 

 


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)